Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 19 W OLSZTYNIE

ul. Aleksandra Puszkina 16, 10-295 Olsztyn

tel. 895265971

e-mail: przedszkole@pm19.olsztyn.eu

WWW: http://www.pm19.olsztyn.eu

imię i nazwisko dyrektora: Izabela Jałyńska

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
PM19 Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 16:30
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostkiPrzedszkole położone jest na osiedlu Zatorze. Budynek przedszkola położony jest z dala od głównych arterii komunikacyjnych . Otoczony jest zielenią z dużym ogrodem  wyposażonym w bogaty ekologiczny sprzęt rekreacyjny posiadający odpowiednie atesty. W ogrodzie czeka na dzieci wiele atrakcji - zjeżdżalnie, bujaki, piaskownice. Na terenie ogrodu znajdują się : lapidarium, kącik meteorologiczny oraz ścieżka sensoryczna, pozwalająca dzieciom na odkrywanie bogactwa kolorów, smaków, zapachów i faktur występujących w przyrodzie. . Dzieci maja okazje do samodzielnego siewu, i sadzenia roślin( kwiatów, warzyw, krzewów owocowych) oraz czynnego udziału w pielęgnacji ogrodu.

W przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów. Posiadamy przestronna salę gimnastyczną wyposażona w odpowiedni sprzęt rekreacyjno - sportowy, salę do zajęć z zakresu integracji sensorycznej, tablice multimedialną oraz Magiczny dywan.  Sale zabaw wyposażone są w nowoczesne i dostosowane do wieku dzieci meble oraz bogato wyposażone kąciki edukacyjne , które inspirują dzieci  do podejmowania różnorodnych form aktywności.

Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli.  Kadra pedagogiczna  stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego. Nauczycielki nastawione są na rozwijanie twórczego myślenia dziecka, odkrywanie mocnych stron dzieci oferując ciekawe twórcze zajęcia. Nauczycielki preferują otwarty styl oraz różnorodne metody i formy pracy , które wspomagają rozwój dziecka z wykorzystaniem wrodzonego potencjału i możliwości  rozwojowych.
W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści  zapewniający dzieciom wsparcie w zakresie pomocy psychologiczno- pedagogicznej - logopeda, psycholog- behawiorysta, terapeuci z zakresu integracji sensorycznej, oligofrenopedagodzy, specjaliści  edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nasze przedszkole jako jedyne w Olsztynie od 1 lipca 2021 roku bierze udział w projekcie grantowym  "Pilotażowe Wdrożenie Modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCEW)" Programu Operacyjnego Wiedza edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Do współpracy w realizacji projektu zaprosiła nas Fundacja "Modrak". Głównym zadaniem SCEW jest udzielanie wsparcia przedszkolom i szkołom ogólnodostępnym w zakresie doskonalenia kompetencji  kadry i zapewnianie wszystkim dzieciom/uczniom możliwości pełnego rozwoju z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb i możliwości.    

 Nauczycielki są autorkami programów i innowacji realizowanych w przedszkolu:

"Nie zgubić  talentu"- program rozwijający twórczą aktywność dziecka , jego zdolności i zainteresowania.

Innowacje:
 • " Kodująca dziewiętnastka"  - innowacja mająca na celu przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego korzystania z technologii cyfrowych poprzez szereg zabaw edukacyjnych , w które włączone są elementy programowania.
 • "Zwinne palce mam wszystko zrobię sam"   - innowacja mająca na celu stymulowanie rozwoju małej i dużej motoryki.
 • " Zwinność, szybkość  , zdrowie - sport" - zabawy ruchowe z wykorzystaniem Magicznego dywanu.
 • "Show pedagogika- dyscyplina bez nakazów" - innowacja oparta o metodę A. Chartanowicz. 
 • "Podróże Tygrysków po Polsce"-  poznanie regionów Polski, popularyzacja wiedzy o ojczyźnie.
 • "W krainie emocji u Fajniaków"- warsztaty prowadzone przez psychologa - behawiorystę rozwijające kompetencje emocjonalne u dzieci .     
Wzbogacamy pobyt dziecka w naszym przedszkolu o udział dzieci w : 
- kółkach zainteresowań rozwijających uzdolnienia i zainteresowań dzieci 
 • Zumbala - zajęcia wokalno - taneczne   
 • Tęczowe inspiracje- zajęcia plastyczne
 • Fitness Junior- zajęcia sportowe
 • Mistrz matematyki - kółko matematyczne w wykorzystaniem maty do kodowania i Beebotów   
- programach ogólnopolskich
 • Lego Education Steam Park - wykorzystanie edukacyjnych walorów zestawów klocków LEGO do wprowadzania dzieci w świat matematycznych pojęć, kodowania i przedmiotów STEAM
 • Działaj z ImPetem - program edukacji ekologicznej - kampania mająca na celu edukacje ekologiczną
 • Emocja- projekt międzynarodowy, którego głównym założeniem jest  pokazanie dzieciom różnorodności ( tzn. wyglądu, zachowania, koloru skóry, wyznania, tradycji itp. ludzi na całym świecie).
Poza tym dzieci mają możliwość udziału w :
- spotkaniach z Panią Muzyką - koncerty Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej
-zajęciach umuzykalniających
-zajęciach komputerowych w MULTICENTRUM
- zajęciach języka angielskiego dla wszystkich przedszkolaków
- terapii logopedycznej
- terapii pedagogicznej
- gimnastyki korekcyjne
- zajęciach integracji sensorycznej

W Przedszkolu realizowane są wszystkie zadania i cele określone w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego.
Wszystkie zajęcia dodatkowe są bezpłatne .


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6