Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

Przedszkole Miejskie nr 8

ul. Melchiora Wańkowicza 1, 10-684 Olsztyn

tel. 89 5429015 - 253, 89 5429015 - 243

e-mail: sekretariatpm8@zso3.olsztyn.eu

WWW: http://www.pm8.zso3.olsztyn.pl

imię i nazwisko dyrektora: Izabela Milan

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
Przedszkole Miejskie nr 8 Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Przystosowany
Godziny pracy:
06:30 - 16:30
Własny budynek:
Nie
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Opis placówki: Przedszkole Miejskie nr 8 funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie na osiedlu Nagórki. Nasze przedszkole jest bardzo kameralne, panuje rodzinna, ciepła atmosfera. To miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom.
Funkcjonuje 6 oddziałów przedszkolnych.
Liczba dzieci w oddziale wynosi 20 lub 25.
Przedszkole pracuje w godzinach 6.30 – 16.30.  

Oferta:
Z każdą grupą pracują dwie wychowawczynie - osoby wszechstronnie wykształcone, ciepłe, całym sercem oddane swojej pracy - oraz woźna oddziałowa.
Do dyspozycji dzieci oddane są jasne, przestronne sale zajęć, łazienki, sala do zajęć ruchowo-rytmiczno-tanecznych, sala do terapii integracji sensorycznej oraz dwa place zabaw (w tym sensoryczny) i przylegające do Zespołu tereny zielone.
Sale wyposażone są w funkcjonalne i estetyczne meble oraz  sprzęt multimedialny: rzutniki, tablice multimedialne. Dzieci mogą korzystać z dwóch magicznych dywanów.
Pomoce dydaktyczne są dokładnie przemyślane i dostosowane do potrzeb i zainteresowań dzieci. Dbamy, aby wszystko, co otacza nasze przedszkolaki było atrakcyjne i stymulujące rozwój oraz naturalną ciekawość świata.
Bogato wyposażona biblioteczka zapewnia dzieciom dostęp do pięknej i wartościowej literatury. W przedszkolu realizowane są innowacje pedagogiczne, aby nasze przedszkolaki mogły korzystać z najlepszej oferty dydaktycznej: Przedszkolaki w świecie matematyki, Oswoić emocje, Przetestować wszechświat – mali odkrywcy, Funny English – angielskie zabawy dla dzieci,  „Face to Face with the world”.
Stawiamy na naukę poprzez doświadczenia, zachęcamy do własnych eksperymentów i poznawania świata poprzez działanie. Zajęcia dydaktyczne odbywają się metodą projektu.
Posiłki (pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek) przygotowywane są w kuchni szkolnej. Dzieci spożywają posiłki w swoich salach.
Mimo licznych ograniczeń związanych z pandemią Przedszkole tętni życiem. Uczymy dzieci wrażliwości i empatii uczestnicząc w akcjach charytatywnych. Wspieramy Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie oraz Tomarynach, bierzemy udział w Wigilii dla samotnych oraz Śniadanie dla samotnych, Świątecznej pomocy Polakom na Kresach, Szlachetnej Paczce. Organizowane są występy, inscenizacje i zabawy, do których linki w obecnej sytuacji, udostępniane są rodzicom.
Przedszkole bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowe projektach i certyfikatach, takich jak: Szkoła wierna dziedzictwu, Cała Polska majsterkuje, Kulinarne fantazje, „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, Face to Face with the world, Ogólnopolska wymiana pocztówkowa, co wiąże się z podejmowaniem licznych działań: realizacji projektów edukacyjnych, organizacji warsztatów, wystaw i pokazów.
Dzięki doskonałej lokalizacji oraz połączeniom komunikacji miejskiej dzieci mają możliwość uczestniczenia w atrakcjach odbywających się poza terenem przedszkola (zajęcia w Multicentrum, Abecadle, Gazecie Olsztyńskiej, żywe lekcje, wycieczki edukacyjne).

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego we wszystkich grupach wiekowych. Są prowadzone przez wykwalifikowane nauczycielki i odbywają się w formie zabawy, a język utrwalany jest w codziennych sytuacjach.
Katecheza organizowana jest na życzenie rodziców.
Nasze przedszkolaki objęte są wszelką niezbędną pomocą psychologiczno-pedagogiczną zarówno w pracy bieżącej, jak i w trakcie zajęć specjalistycznych. Prowadzone są zajęcia z psychologiem oraz według potrzeby zajęcia logopedyczne, terapia SI, gimnastyka korekcyjna, TUS, terapia ręki, terapia pedagogiczna oraz zajęcia rozwijające uzdolnienia: zajęcia umuzykalniające, artystyczne i matematyczne.
Na życzenie rodziców po zajęciach przedszkolnych mogą być organizowane dodatkowe płatne zajęcia typu tańce, gimnastyka.

Zapraszamy na stronę internetową oraz profil FB naszego przedszkola

http://www.pm8.zso3.olsztyn.pl/
https://www.facebook.com/Przedszkole-Miejskie-nr-8-w-Olsztynie-108187658353137


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6