Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 40 IM. ŻACZKA W OLSZTYNIE

ul. Jana Licznerskiego 2, 10-721 Olsztyn

tel. 895233253

e-mail: przedszkole@pm40.olsztyn.eu

WWW: http://www.pm40.olsztyn.eu

imię i nazwisko dyrektora: Marta Nowicka

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
PM40 im. Żaczka Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:15 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki

Przedszkole Miejskie Nr 40 im. Żaczka w Olsztynie mieści się w Kortowie, w spokojnym otoczeniu miasteczka uniwersyteckiego, dysponuje budynkiem wolnostojącym z własnym ogródkiem, ścieżką sensoryczną i placem zabaw.

  Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:15 do 17:00; czas od  7:30 do 12:30 przeznaczony jest  na realizację godzin bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.
 
  W naszym przedszkolu staramy się zapewnić każdemu dziecku warunki rozwoju indywidualnego, kształtować w dzieciach cechy inteligencji emocjonalnej, zapewniającej sukces i umiejętność radzenia sobie z porażką. Nauczyciele koncentrują się na indywidualnym traktowaniu dziecka w grupie, na poznaniu jego rzeczywistych zdolności, zainteresowań, potrzeb oraz wcześniejszych doświadczeń. Dzięki aktywnym metodom pracy nauczycieli dziecko w naszym przedszkolu zdobywa wiedzę i umiejętności, rozwija aktywność twórczą. 
Chcemy, aby nasi wychowankowie byli aktywni w poznawaniu otaczającej rzeczywistości, a zdobytą wiedzę potrafili wykorzystać w praktyce.
Praca wychowawczo - dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o podstawę programową. Przedszkole realizuje program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci "Nasze przedszkole", „Rozwój – wychowanie – edukacja”, "Dziecięca matematyka".  W przedszkolu realizowane są także programy autorskie opracowane przez nauczycielki naszej placówki, jako programy wspierające:
  • "Będę przedszkolakiem" - dotyczący adaptacji dziecka 3-letniego do przedszkola. Jego celem jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola;
  • "Kim jesteśmy" - program edukacji regionalnej, którego celem jest rozwijanie u dzieci wartości rodzinnych związanych z wartościami kulturowymi oraz poznanie najbliższego środowiska i specyfiki naszego regionu;
  • "Pomóc dziecku" - którego celem jest pomoc dziecku w realizacji jego własnej drogi rozwojowej oraz kształtowanie osobowości dziecka;
  • "Mały artysta" - zachęcający do eksperymentowania materiałem plastycznym i wyrażania siebie poprzez twórczość plastyczną już w grupie dzieci 3-letnich;
  • "Autochodzik" - przedszkolny program edukacji komunikacyjnej;
  • kontynuujemy działania w programie Międzynarodowego Certyfikatu "Zielona Flaga" – Eko Szkoły;
  • bierzemy udział w projektach: „Dzieci uczą Rodziców – akcja edukacyjna", Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna Moc Bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni; Program „Mamo, Tato, wolę wodę”; Projekt „Dzieci programują”, Ogólnopolski Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”; program edukacyjny "Oto ja" (program rozwoju emocjonalno społecznego dla dzieci w wieku przedszkolnym; Ogólnopolski Projekt Edukacyjny - "Z kulturą mi do twarzy"; Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury", Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Idź Ty lepiej koziołeczku, szukać swego Pacanowa"; Projekt eTwinning; Projekt "W głowie się nie mieści - lekcje z emocjami"; Program Eko - Szkoły - Bioróżnorodność, Certfikat Zielona Flaga.
  • realizujemy innowacje pedagogiczne:  Logorytmika " Gimnastyka Buzi i Języka" oraz „Przedszkolak w sieci” – bezpieczeństwo ogólne i w sieci.
  • realizujemy programy: "Pyszny sposób na nudę czyli ... przedszkolna książka kucharska", "Szkolne przygody gangu Swojaków. Dziennik Troskliwego Odkrywcy", ogólnopolski projekt edukacyjny "Zabawa ze sztuką", jak również Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - "EkoEmocje".
Przedszkole uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.
Współpracujemy z rodzicami włączając ich w całokształt działań przedszkola. 

  Kadra pedagogiczna posiada przygotowanie do pracy w przedszkolu i ciągle doskonali swoje kompetencje zawodowe.  Zabiega o tworzenie życzliwej atmosfery pracy, dobre samopoczucie dzieci oraz zapewnienie im atrakcyjnego spędzania czasu. 
Przedszkole jest otwarte na innowacje, które wzbogacają i uatrakcyjniają formy i metody pracy z dziećmi. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, uczestnicząc w Nocy Naukowców, w Dniach Nauki jak również goszcząc w wielu katedrach podczas eksperymentów i prowadzonych tam badań, organizujemy praktyki ciągłe i śródroczne dla studentów.

Oferta nieodpłatnych zajęć dodatkowych

organizowanych w Przedszkolu Miejskim nr 40 im. Żaczka

w Olsztynie

- "Matematyka na wesoło" dla starszaków z mgr Iwoną Okońską


- "Wesołe zabawy logopedyczne" oraz zajęcia w ramach realizacji programu "EkoEmocje"

z mgr Sylwią Kulik - Dzik- "Matematyka na wesoło" dla grup młodszych z mgr Beatą Borowską


- "Ćwiczyć każdy może" - ćwiczenia gimnastyczne z elementami gimnastyki korekcyjnej z mgr Małgorzatą Pawlak- "Mały artysta" warsztaty plastyczne z mgr Joanną Matyka, mgr Elżbietą Kaczyńską i mgr Izabelą Borawską


„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym,

kim stać się może.”

Janusz Korczak

 


Nasze działania wspierane są przez specjalistów: psychologa, pedagoga, dwóch logopedów oraz diagnostę i terapeutę integracji sensorycznej.

Na miejscu w przedszkolu przygotowywane są wszystkie posiłki zgodnie z normami żywienia dla dzieci w wieku od 3 do 6 r.ż.


Zapraszamy !!! 

 


Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6