Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Nabór do przedszkoli

Oferta jednostki

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE MAŁY EUROPEJCZYK

ul. Wincentego Pstrowskiego 23, 10-601 Olsztyn

tel. 89 533 10 37, 500 273 295

e-mail: edukacja-olsztyn@wp.pl

WWW: http://www.przedszkoleolsztyn.com

imię i nazwisko dyrektora: Dorota Traczyk

Lista oddziałów

Nazwa oddziału Szczegóły
Przedszkole Mały Europejczyk Dzieci w wieku 3 latDzieci w wieku 3 lat Dzieci w wieku 4 latDzieci w wieku 4 lat Dzieci w wieku 5 latDzieci w wieku 5 lat Dzieci w wieku 6 latDzieci w wieku 6 lat Dzieci starsze niż 6 latDzieci starsze niż 6 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie AngielskiAngielski

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Niepubliczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Nieprzystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Nie
Własny ogród:
Nie

Opis jednostki

Opis placówki

Przedszkole Niepubliczne MAŁY EUROPEJCZYK zlokalizowane jest przy ul. Pstrowskiego 23 w Olsztynie. 
Dwupiętrowy budynek umiejscowiony jest w  otoczeniu pięknej zieleni oraz parkowych alejek spacerowych. 
Teren wokół przedszkola należy do spokojnego i bezpiecznego zakątka Osiedla Kormoran.  

Na podstawie wygranego konkursu ofert ogłoszonego przez Prezydenta Olsztyna z dnia 01.09.2016r., w roku przedszkolnym 2022/2023 Nasza Placówka kontynuuje kolejny rok realizację zadania publicznego w zakresie wychowania przedszkolnego. 
Wobec tego, Nasze Przedszkole przyjmuje dzieci i prowadzi nabór na rok szkolny 2022/2023 na zasadach przedszkoli miejskich.

Przedszkole prowadzi bezpłatną działalność wychowawczą i dydaktyczną w zakresie realizacji Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego w godzinach 7:00 – 12:00. 
Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00.

Nasze Przedszkole nastawione jest na  szeroko rozumiany rozwój dziecka tak, aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. 
Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. 
Każdemu dziecku tworzy szansę na miarę jego możliwości, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb. 
Tworzy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki oraz do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia. 
Celem Przedszkola MAŁY EUROPEJCZYK jest osiągnięcie stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole podstawowej oraz odnoszenia sukcesów szkolnych przez Naszych sześciolatków.


ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE:

https://pl-pl.facebook.com/olsztynprzedszkolemalyeuropejczyk


Sale dydaktyczne, sportowe, rehabilitacyjne oraz specjalistyczne

Przedszkole dysponuje bazą lokalową na bardzo wysokim poziomie spełniającym wymogi wzorowej placówki z zakresu wczesnej edukacji dzieci. 
W budynku placówki znajduje się 6 przestronnych sal dydaktycznych,wyposażonych w zabawki i pomoce dydaktyczne, które są dostosowane do określonego przedziału wiekowego. 
Do dyspozycji przedszkolaków mamy kolorową i przytulną szatnię, przestronną salę gimnastyczną ze ścianą luster i sprzętem sportowym, profesjonalnie wyposażoną salę Integracji Sensorycznej z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym: basen z piłeczkami, podwieszki, ścianka wspinaczkowa, drabinki
 oraz gabinet logopedyczny i psychologiczny.

Wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych, sportowych, rehabilitacyjnych oraz specjalistycznych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci. 
Posiadamy wspaniałe gry, sprzęty  oraz zabawki edukacyjne, Nasze przedszkolaki są zachwycone nowoczesnym dywanem multimedialnym, który rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Tworzymy piękne kąciki zabaw tematycznych i edukacyjnych. Na zajęciach muzycznych Nasi podopieczni korzystają z profesjonalnych instrumentów.


Stołówka i kuchnia

Przedszkole MAŁY EUROPEJCZYK dysponuje oddzielną stołówką o miłej, przyjemnej i nowoczesnej kolorystyce oraz własną kuchnią, w której posiłki przygotowuje z największą starannością Nasz zespół doświadczonych i kreatywnych kucharzy.
Przygotowujemy zbilansowane posiłki, które zawierają najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. 
Dbamy o to, aby dania były różnorodne, zawsze świeże i estetycznie podane. 
Zapoznajemy dzieci z bogactwem aromatów, różnorodnością potraw po przez korzystanie z potraw kuchni innych narodowości. 
Prowadzimy zajęcia kulinarne, które rozbudzają kulinarną kreatywność dzieci. 
W menu przedszkolnym uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci np. alergików. 
Dbamy o atmosferę i kulturę zachowania przy stole, dzieci uczą się, jak należy zachowywać się podczas spożywania posiłków, każdego dnia utrwalając zasady dobrego zachowania i umiejętność posługiwania się sztućcami.

Godziny posiłków:

  • 8.00 Śniadanie
  • 10.30 Zupa
  • 13.00 II Danie
  • 14.30/15.00 Podwieczorek


Plac zabaw

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu.
Nasze przedszkole korzysta z trzech bogato wyposażonych, ogrodzonych placów zabaw. 
Wyposażone są one w bezpieczną powierzchnię i odpowiednią ilość atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. 
Place zabaw otoczone są krzewami, roślinami ozdobnymi oraz różnorodnymi drzewami, graniczą z parkowymi alejkami, co daje możliwość dzieciom codziennego obcowania z naturą.
Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawy w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych. 
Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.
W najbliższym otoczeniu przedszkola położonych jest wiele dodatkowych, ogólnodostępnych placów zabaw, z których dzieci mają możliwość korzystania, bez konieczności przechodzenia przez ulicę czy skrzyżowanie.


Grupy

Przedszkole MAŁY EUROPEJCZYK  w roku przedszkolnym 2022/2023 zorganizowało 6 oddziałów przedszkolnych: Podróżnicy, Odkrywcy, Marzyciele, Wynalazcy, Naukowcy, Tropiciele. 
Zapewniamy możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego dzieciom w wieku 3 – 6 lat.

Zapewniamy optymalną liczbę dzieci w grupie, która zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły. 
Dokładamy wszelkich starań, by świat dziecka w Naszym Przedszkolu był bezpieczny, estetyczny, kolorowy i przyjazny.


Kadra

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli oraz specjalistów oraz native speakera z języka angielskiego. 
Wiedząc, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni nauczyciel staramy się, aby w naszym zespole były wyłącznie osoby kreatywne, życzliwe i cierpliwe w stosunku do swoich podopiecznych. 
Nasi nauczyciele nieustannie motywują wychowanków do odkrywania świata oraz dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.
Nauczyciele oraz specjaliści pracujący w Przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK chętnie i stale rozwijają swoje umiejętności co powoduje, że w swojej pracy wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.


Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i kształcenie specjalne

Przedszkole Mały Europejczyk organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z opinią o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz z opinią o potrzebie Kształcenia Specjalnego. Do dyspozycji mamy profesjonalnie wyposażoną salę Integracji Sensorycznej z nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym: basen z piłeczkami, podwieszki, ścianka wspinaczkowa, drabinki oraz gabinet logopedyczny i psychologiczny.
W ramach wczesnego wspomagania rozwoju i kształcenia specjalnego organizujemy terapie, w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka ze specjalistami:

  • pedagog specjalny,
  • psycholog, 
  • logopeda, 
  • terapeuta IS 
  • inni specjaliści w zależności od potrzeb dziecka.


Zajęcia dydaktyczne

Działamy w oparciu o najlepsze wzorce, posiadamy duże doświadczenie oraz sprawdzone procedury z zakresu wychowania przedszkolnego. 
Głównym obszarem naszych planowanych i realizowanych działań dydaktycznych jest realizacja opracowanej przez MEN postawy programowej wychowania przedszkolnego.

W Przedszkolu MAŁY EUROPEJCZYK w oparciu o podstawę programową pracujemy na bazie programów integrujących treści z zakresu edukacji społeczno-moralnej, zdrowotnej, przyrodniczej, językowej, matematycznej i artystycznej.

Zdjęcia jednostki

Zdjęcie szkoły 2 Zdjęcie szkoły 4 Zdjęcie szkoły 6